НМТ-2026: майже 7 тисяч вступників планують взяти участь у додатковій сесії
Після завершення основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) 2026 року попереду на частину вступників і вступниць чекає ще один важливий етап — додаткова сесія. Як повідомив на своїй Facebook-сторінці Микола Трофименко, заступник міністра освіти і науки України, цьогоріч у ній візьмуть участь майже 7 тисяч абітурієнтів і абітурієнток, а її результати матимуть таку саму юридичну силу, як і результати основної сесії.
ХТО СКЛАДАТИМЕ НМТ ПІД ЧАС ДОДАТКОВОЇ СЕСІЇ?
За словами Миколи Трофименка, взяти участь у додатковій сесії зможуть декілька категорій вступників/ць. Зокрема:
- абітурієнти/ки, які були зареєстровані на неї від самого початку (наприклад особи, які в період проведення основної сесії брали участь в офіційних міжнародних чи всеукраїнських заходах, програмах академічної мобільності або обмінах);
- вступники/ці, які не змогли пройти тестування під час основної сесії з поважних особистих чи безпекових причин: хвороби, довгі тривоги, форс-мажори чи технічні проблеми.
ЧИ ВПЛИВАЄ ДОДАТКОВА СЕСІЯ НА ШАНСИ ВСТУПУ?
У МОН наголошують, що участь у додатковій сесії жодним чином не погіршує становище вступника/ці.
«Участь у додатковій сесії є рівнозначною участі в основній. Результат додаткової сесії має таку саму силу для вступу», — підкреслив заступник міністра.
Це означає, що учасники/ці додаткової сесії так само можуть:
- претендувати на навчання за державним замовленням;
- подавати заяви на контрактні конкурсні пропозиції;
- брати участь у вступній кампанії на рівних умовах з іншими абітурієнтами/ками.
За словами Миколи Трофименка, календар вступної кампанії спеціально сформували так, щоб усі учасники/ці НМТ встигли отримати результати та подати документи.
Читайте також:
КОЛИ УЧАСНИКИ/ЦІ ОТРИМАЮТЬ РЕЗУЛЬТАТИ?
Електронні кабінети вступників/ць можна створювати вже з 1 липня.
Подання заяв до закладів вищої освіти триватиме з 19 липня до 18:00 1 серпня.
Водночас результати додаткової сесії НМТ будуть доступні в персональних кабінетах учасників/ць до 29 липня. Тобто вступники/ці матимуть достатньо часу, щоб подати заяви в межах установлених термінів.
«Додаткова сесія не ставить вступника в гірші умови. Це частина загального календаря вступу», — наголосив Микола Трофименко.
Крім того, за його словами, пріоритет під час проведення додаткової сесії — безпека учасників і учасниць. У Запорізькій, Миколаївській, Сумській та Харківській областях тимчасові екзаменаційні центри працюватимуть безпосередньо в укриттях. В інших регіонах України обласні військові адміністрації спільно з Українським центром оцінювання якості освіти також мають організувати тестування в максимально безпечних умовах.
Нагадаємо, основна сесія НМТ-2026 тривала з 20 травня до 25 червня. За попередніми даними МОН, участь у ній взяли 324 284 вступники/ці (91,5% від загальної кількості зареєстрованих учасників/ць).
Фото Magnific
Щоб бути в курсі важливих освітніх новин, підписуйтеся на наші сторінки в соцмережах: