Нові лабораторії та STEM-простори: 130 майбутніх ліцеїв отримають державне фінансування

130 ліцеїв отримають державне фінансування

130 майбутніх академічних ліцеїв у 22 областях України отримають державне фінансування для створення сучасних освітніх просторів. Кошти спрямують на оновлення лабораторій природничих наук, STEM-лабораторій і навчальних кабінетів, повідомили в Міністерстві освіти і науки.

Завдяки субвенції громади зможуть закупити нове обладнання, мультимедійну техніку та меблі для навчальних приміщень. Ремонтні роботи у закладах освіти фінансуватимуть із місцевих бюджетів.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ УЧНІВ 

У МОН наголошують, що оновлення освітніх просторів є важливою частиною реформи профільної старшої школи та Нової української школи.

За словами міністра освіти і науки України Оксена Лісового, сучасні лабораторії та STEM-простори допомагають зробити навчання більш практичним і дослідницьким. Учні/ці матимуть більше можливостей для експериментів, роботи з обладнанням і застосування знань на практиці.

У міністерстві підкреслюють, що школа має бути не лише місцем отримання інформації, а простором, де розвиваються критичне мислення, допитливість і навички пошуку рішень.

ХТО ОТРИМАЄ ФІНАНСУВАННЯ 

Заклади освіти обирали за результатами конкурсного відбору. Заявки подавали громади, які є засновниками шкіл.

Під час оцінювання враховували рівень потреби в оновленні освітньої інфраструктури, готовність закладу ефективно використовувати нові навчальні простори, а також досвід реалізації освітніх проєктів, зокрема у природничих і математичних дисциплінах.

Наразі уряд уже спрямував понад 459 мільйонів гривень для перших 85 закладів. Решта відібраних ліцеїв має отримати фінансування найближчим часом.

Читайте також: 

ЧАСТИНА ВЕЛИКОЇ РЕФОРМИ СТАРШОЇ ШКОЛИ 

Створення сучасних освітніх просторів є одним із ключових напрямів реформи НУШ та підготовки до запуску профільної старшої школи.

Загалом у 2026 році уряд передбачив 3,2 мільярда гривень на оновлення освітньої інфраструктури. Із цієї суми 700 мільйонів гривень спрямують саме на облаштування майбутніх академічних ліцеїв, які з 2027 року працюватимуть у новій мережі профільної старшої школи.

Ще 1,2 мільярда гривень отримають пілотні ліцеї, які вже впроваджують нову модель старшої школи, а 1,3 мільярда гривень підуть на оновлення освітніх просторів у гімназіях.

У МОН переконані: сучасні лабораторії, технологічне обладнання та комфортні навчальні простори допоможуть зробити навчання більш якісним, практичним і наближеним до потреб сучасного світу.

Фото Magnific

Щоб бути в курсі важливих освітніх новин, підписуйтеся на наші сторінки в соцмережах: