Нові штатні нормативи для дитсадків — розповідаємо про основні зміни

Міністерство освіти і науки України затвердило нові типові штатні нормативи для закладів дошкільної освіти. Відповідний наказ №844 від 12 червня 2025 року зареєстрували в Міністерстві юстиції 26 червня.
Щоб роз’яснити, що саме зміниться для дитсадків, 4 липня 2025 року о 15:00 МОН проведе відкритий вебінар за участі заступниці міністра освіти і науки Анастасії Коновалової. Онлайн-трансляція буде доступна на YouTube-каналі МОН за посиланням. Учасники та учасниці зможуть ставити запитання під час ефіру або заздалегідь через форму.
У фокусі обговорення будуть нові підходи до формування команди дитсадка. Адже зміни торкнулися і посадових назв, і способу розрахунку потреби в кадрах.
Що передбачає новий документ?
- Керівники ЗДО мають право змінювати посади (крім керівних) у межах затверджених видатків на оплату праці та кількості посад. У такий спосіб дитсадки зможуть адаптувати свій штат до реальних потреб без необхідності затвердження нової структури щоразу.
- У разі потреби за погодженням із засновниками до штатного розпису можна додати посади понад передбачені нормативами (як за бюджетні кошти, так і коштом власних надходжень).
- Штатний розпис має враховувати наповнюваність груп на початок навчального року. У разі змін протягом року кількість посад може бути переглянута. Якщо приміщення дає змогу розмістити більшу кількість дітей, можна збільшити штат вихователів і помічників вихователя відповідно.
- У кошторисах ЗДО передбачають видатки на заміну вихователів під час відпусток, а також на доплати за кожну дитину понад норму. У межах цих коштів можна вводити додаткові посади.
- Заклади можуть залучати фізичних та юридичних осіб на договірній основі для організації освітнього процесу, харчування, охорони, медичного обслуговування, господарського утримання тощо.
- У нормативній таблиці до наказу є перелік посад, їх нормативна чисельність та умови введення.
Переглянути таблицю можна тут:
Як наголошують у МОН, запровадження оновлених нормативів дасть змогу:
- формувати штат із урахуванням реальної кількості дітей та груп;
- оперативно змінювати кількість посад у разі змін у наповненості груп;
- гнучко керувати штатною чисельністю в межах затвердженого фонду заробітної плати;
- вводити нові посади відповідно до викликів сучасності (зокрема у сфері цифровізації, інклюзивності, адміністрування).
Фото: freepic.com