Україна отримала 70 тисяч доз комбінованої вакцини для дітей: що варто знати батькам

Україна отримала чергову партію вакцин для захисту дітей від п’яти небезпечних інфекцій. Ідеться про комбіновану вакцину ПЕНТА-Hib, яку безоплатно надаватимуть у межах Національного календаря профілактичних щеплень. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

ЯКІ ХВОРОБИ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ?

ПЕНТА-Hib — це комбінована вакцина, яка забезпечує захист від п’яти небезпечних захворювань:

  • дифтерії — її спричиняє надзвичайно небезпечний токсин. Потрапивши в кров, він може уразити нервову систему, зокрема м’язи, що відповідають за дихання. Серед наслідків дифтерії параліч, ураження серця, нирок, зупинка дихання;
  • правця він проявляється сильними м’язовими судомами, що можуть спричинити розриви м’язів, переломи й навіть крововиливи в мозок. Рівень смертності від правця може сягати 80%;
  • кашлюку — інфекції, яка вражає дихальні шляхи. У маленьких дітей хвороба може спричинити пневмонію, пошкодження мозку, зупинку дихання, а іноді й смерть;
  • гепатиту B — вірусного захворювання, яке уражає печінку й може спричинити цироз або рак. Передається через кров, інфіковані голки або від матері до дитини під час пологів;
  • гемофільної інфекції типу b (Хіб-інфекції) — може викликати низку важких захворювань, серед яких менінгіт (запалення мозкових оболонок), пневмонія, епіглотит (набряк надгортанника, що ускладнює дихання), сепсис, артрит, перикардит (запалення оболонки серця), отит.

Завдяки комбінованій вакцині дитині можна зробити менше ін’єкцій і надати комплексний захист. Особливо важливо, що вона має цільноклітинний кашлюковий компонент, який забезпечує надійнішу імунну відповідь.

ЯК І ДЕ ЗРОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ?

Вакцину закупила та доставила в Україну ЮНІСЕФ, а розподіл за регіонами координує Центр громадського здоров’я МОЗ. Препарат уже найближчим часом з’явиться у державних і приватних медичних закладах, які мають угоди з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Зробити щеплення можна буде безплатно.

Для цього варто звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра:

  • лікар/ка перевірить дані про щеплення вашої дитини;
  • якщо є пропущені дози або взагалі відсутня інформація — фахівець/чиня допоможе скласти індивідуальний графік вакцинації.

У МОЗ звертають увагу: навіть якщо вакцинацію не проводили вчасно, не потрібно починати все спочатку — необхідно просто надолужити пропущене якомога швидше.

Фото Shutterstock, Oksana Kuzmina