Уряд розподілив 184,6 млн грн субвенції на модернізацію харчоблоків у школах: як закладам одержати фінансування

Кабмін ухвалив третій розподіл субвенції з державного бюджету обсягом 184,6 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти. Кошти спрямують на реалізацію 16 проєктів, які пройшли конкурсний добір. Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.
ЯКЕ РІШЕННЯ УХВАЛИВ УРЯД?
2 липня 2025 року Уряд затвердив розпорядження «Деякі питання розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту на придбання обладнання, створення та модернізацію їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових ліцеїв та закладів із посиленою військово-фізичною підготовкою». Це вже третій розподіл коштів у межах загальної субвенції обсягом 960 млн грн на 2025 рік у межах реформи шкільного харчування.
Читайте також:
Нагадаємо, що реформа передбачає:
- оновлення інфраструктури їдалень;
- закупівлю сучасного кухонного обладнання;
- навчання персоналу;
- впровадження сучасних технологій приготування їжі та дотримання вимог безпеки.
Крім того, одним із її компонентів є перехід на нове меню, розроблене із залученням дієтологів і кухарів.
Проєкти подавали через державну цифрову екосистему DREAM, яка автоматично формувала рейтингові списки на основі бальної системи оцінювання. Ключовими критеріями була пріоритетність і якість проєктної пропозиції.
Оцінювання відповідності заявок вимогам і технічним параметрам здійснювала комісія МОН. Добір проєктних заявок для формування пропозицій щодо розподілу субвенції між окремими місцевими бюджетами відбувався під час засідань комісії за участю представників ОВА та територіальних громад.
ХТО МОЖЕ ПРЕТЕНДУВАТИ НА ФІНАНСУВАННЯ?
Подати заявки для одержання фінансування можуть:
- військові ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою;
- заклади освіти, де навчаються понад 200 учнів та учениць, за винятком тих шкіл, які є єдиними в громаді, але мають щонайменше 100 учнів/иць;
- школи, які функціонують в очному або змішаному форматі й мають укриття або планують його облаштувати до кінця 2025 року.
Обов’язкові умови для участі в доборі:
- наявність проєктної документації з відповідною експертизою;
- технічна спроможність запровадити модель «опорної кухні»;
- співфінансування з місцевого бюджету.
Докладні вимоги можна знайти тут.
Добір проєктів ще триває. Громади, які не одержали субвенцію раніше, мають можливість подати заявки на наступні розподіли коштів.
Фото Тернопільської міської ради, їдальня в Тернопільській школі №8