Оксен Лісовий залишається міністром освіти і науки: що відомо про зміни в уряді

В Україні відбудеться масштабне перезавантаження складу Кабінету Міністрів. Зміни торкнуться низки міністерств. Водночас Міністерство освіти і науки залишиться під керівництвом Оксена Лісового. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
ЯКІ ЗМІНИ ВІДБУДУТЬСЯ В УРЯДІ?
Нинішнє переформатування Уряду є найбільшим за останні роки. Серед головних запропонованих рішень:
- Юлія Свириденко стане новою прем’єр-міністеркою замість Дениса Шмигаля, який тепер очолюватиме Міністерство оборони;
- Михайло Федоров — перший віцепрем’єр та віцепрем’єр з цифровізації (залишиться на посаді);
- Олексій Кулеба — віцепрем’єр з відновлення, міністр розвитку громад і територій;
- Тарас Качка — віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції;
- Олексій Соболєв, колишній перший заступник міністра економіки, стане міністром економіки, екології та сільського господарства;
- Денис Улютін замінив Оксану Жолнович на посаді міністра соціальної політики, сім’ї та єдності;
- Герман Галущенко, ексміністр енергетики, очолить Міністерство юстиції;
- Світлана Гринчук, яка раніше очолювала Міндовкілля, стане міністеркою енергетики.
Попри масштабне оновлення Уряду, Оксен Лісовий залишиться на посаді міністра освіти і науки. Водночас Михайло Федоров заявив, що роботу міністерства все ж будуть трансформувати. Насамперед очікуються зміни всередині команди МОН. Крім цього, Федоров анонсував, що у п’ятницю, 18 липня, скасують наказ №1112, який стосується, зокрема, дистанційного навчання. Будуть зміни і у трансформації підходів до вищої освіти і об’єднання ЗВО.
Серед інших міністрів, продовжать виконувати свої обов’язки:
- Віктор Ляшко надалі очолюватиме Міністерство охорони здоров’я;
- Андрій Сибіга зберіг посаду міністра закордонних справ;
- Матвій Бідний продовжить роботу як міністр молоді та спорту;
- Сергій Марченко залишиться міністром фінансів;
- Наталія Калмикова — міністерка у справах ветеранів;
- Ігор Клименко зберіг керівництво МВС;
За словами Дениса Арахамії, ВРУ розгляне відповідні кандидатури на найближчому засіданні. Водночас ще тривають консультації щодо призначення міністра культури.
UPD: 17 липня 2025 року парламент підтримав усі призначення. За рішення проголосували 253 депутути/ки.
ХТО МІГ ОЧОЛИТИ МОН?
Нагадаємо, Оксен Лісовий очолив МОН у березні 2023 року після відставки Сергія Шкарлета. До цього він був директором Національного центру "Мала академія наук України".
Водночас перед кадровими рішеннями у Верховній Раді в медіа та політичних колах активно обговорювали варіант зміни міністра освіти і науки. Одним із найбільш вірогідних кандидатів називали Андрія Вітренка — чинного заступника міністра освіти і науки, депутата Київської міської ради від партії «Слуга народу», голову бюджетної комісії Київради та керівника фракції «Слуга народу» у цій раді.
Нагадаємо, Вітренко має досвід у вищій освіті, зокрема, він працював у КНУ ім. Т. Шевченка, однак його кар'єру супроводжують скандали: можливий плагіат у наукових роботах, підтримка одіозного ексміністра Шкарлета та політичні зв’язки з фігурантом справ НАБУ Денисом Комарницьким.
Раніше, зокрема, народні депутатки Інна Совсун та Наталія Піпа виступили проти кандидатури Вітренка, вказуючи на політичну заангажованість і сумнівну доброчесність.
Читайте також:
Крім того, у Києві 14 й 15 липня 2025 року відбулася акція «Вітренка на вітер». Студенти/ки вимагали звільнити чинного заступника міністра освіти і науки та не допустити його можливого призначення на посаду очільника МОН.
Фото з фейбук-сторінки Оксена Лісового