МОН презентувало посібник для університетів про підтримку ментального здоров’я

Як створити в закладі вищої освіти безпечний та комфортний простір для студентства та викладачів? Знайти відповідь на це запитання допоможе посібник «Університет як простір психосоціальної підтримки та турботи про психічне здоров’я». Міністерство освіти і науки розробило його в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ідеться на сайті відомства.
Завантажити посібник можна за посиланням.
У ньому є три розділи:
- університет як простір психосоціальної підтримки та турботи про психічне здоров’я;
- освітній простір в умовах війни: зміна портрета студентів і викладачів та нові правила взаємодії;
- ментальне здоров’я в університеті: практичні інструменти та техніки підтримки.
Посібник містить матеріали про створення психологічних служб, а також про наскрізну інтеграцію компонентів ментального здоров'я в усі процеси: від організації простору і травмаінформованої комунікації до змісту освіти та змін відповідно до нових законодавчих норм.
За результатами дослідження, проведеного цього року в межах проєкту «Спільнота університетів «Ти як?» у 29 закладах вищої освіти, більшість викладачів відчуває середній або високий рівень професійного вигорання, а значна частина студентів скаржиться на виснаження.
- Зокрема, 45% викладачів мають середній рівень професійного вигорання і потребують психосоціальної підтримки, щоб запобігти поглибленню проблем.
- Кожен десятий студент (11,9%) перебуває в умовах значного стресу, ще понад дві третини (67,1%) — у стані середнього рівня стресу.
З огляду на це посібник має стати практичним інструментом для закладів вищої освіти, адже містить готові рішення й рекомендації, які допоможуть створити безпечне й підтримувальне освітнє середовище для всіх учасників освітнього процесу. Над посібником працював Консорціум університетів, які об’єдналися для побудови наукового кластера з ментального здоров’я.
Фото: Freepik