Оновлені електронні застосунки до підручників: коли з’являться та які функції додадуть

В Україні триває робота над модернізацією електронних застосунків до шкільних підручників. За словами Сергія Бабака, голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, головне завдання — зробити їх сучасними, інтерактивними та адаптованими до потреб учнівства.
ЧОГО ОЧІКУВАТИ ВІД ЕЛЕКТРОННИХ ЗАСТОСУНКІВ ДО ПІДРУЧНИКІВ?
Під час спільної наради за участі представників Міністерства освіти і науки та Українського інституту розвитку освіти (УІРО) порушили питання, чи вдасться вже цього року застосувати оновлені вимоги до електронних застосунків. Адже підручники на наступний навчальний рік вже на стадії експертизи. Сергій Бабак звернувся до обох інституцій із проханням терміново знайти рішення, аби встигнути впровадити нові стандарти вчасно.
За словами очільника профільного комітету ВРУ, в електронних додатках:
- буде можливість створювати різні типи користувачів/ок (учень/иця, вчитель/ка, батьки);
- залишать різні моделі доступу: відкритий доступ без реєстрації та доступ через реєстрацію з вибором ролі;
- попередньо дозволять зберігання персональних даних не лише на серверах в Україні, але з обов’язковим дотриманням вимог законодавства в умовах воєнного стану;
- доопрацюють адаптовані функції для учнів/ениць з особливими освітніми потребами.
«Щодо питання користувачів та їхніх ролей. Сьогодні дійшли рішення залишити два способи доступу до електронних додатків до підручників. [...] Це надасть змогу відстежувати прогрес дитини в навчанні. Але одразу перейти до «рольової» моделі важко з огляду на наявність користувачів/ок з тимчасово окупованих територій. Тож, наразі ці додатки залишатимуться у відкритому доступі», — пояснив Сергій Бабак.
Крім того, за його словами, уже завершили громадське обговорення проєкту наказу щодо нових вимог до електронних застосунків. Остаточну версію документа ще доопрацьовують, проте очікується, що наказ мають оприлюднити та затвердити найближчим часом.
Фото Freepik