Штучний інтелект уперше здобув «золото» на Міжнародній математичній олімпіаді

Моделі штучного інтелекту від Google та OpenAI вперше в історії здобули золоті медалі на Міжнародній математичній олімпіаді (IMO), яка цьогоріч відбувалася в Австралії. Вони розв’язали п’ять із шести завдань — результат, який відповідає найвищому рівню серед старшокласників/ць з усього світу. Про це повідомляє South China Morning Post.
ЯК ШТУЧНОМУ ІНТЕЛЕКТУ ЦЕ ВДАЛОСЯ?
Нейромережі отримали результат завдяки новому підходу до розв’язання задач: замість використання суто формальних мов програмування або символьної математики, моделі працювали через «природну мову й логічні міркування». Так вони могли демонструвати «людське» мислення в умовах складних математичних викликів.
Представники OpenAI розповіли, що їхня експериментальна модель застосовувала масштабовані обчислення та вміла «думати довше», тобто розглядати декілька можливих шляхів розв’язання задач паралельно. Водночас нейромережа від Google використала систему загального призначення Gemini Deep Think, яку вперше представили публічно в травні цього року.
ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ДЛЯ НАУКИ?
За словами професора Браунівського університету Чжонхьока Чжона, цей прорив знаменує «момент початку справжньої співпраці між машинами та вченими», адже ШІ впорався з задачами, які потребують логіки.
Завдання для моделей штучного інтелекту були ідентичними до тих, які розв’язували учні/ениці, а результати перевіряли судді олімпіади. За підсумками, із 630 учасників/ць лише 67 здобули «золото", серед них і моделі ШІ.
Участь у турнірі взяла й команда з України. Як розповіли в Малій академії наук, українські школярі вибороли на олімпіаді 1 золоту, 2 срібні та 3 бронзові медалі. Зокрема:
- Олесь Гордійчук, учень 11-го класу Українського фізико-математичного ліцею при КНУ імені Тараса Шевченка (Київ) здобув «золото»;
- Олександр Горбунов, учень 9-го класу Русанівського ліцею Дніпровського району Києва, — «срібло»;
- Даніїл Швайко, учень 11-го класу Вінницького фізико-математичного ліцею № 17 — «срібло»;
- Володимир Забігайло, учень 11 класу Русанівського ліцею (Київ), — «бронзу»;
- Мирослав Любимий, учень 11-го класу Русанівського ліцею (Київ), — «бронзу»;
- Степан Семиренський, учень 11 класу Русанівського ліцею (Київ), — «бронзу»;
Фото Freepik