Як працює система пріоритетів при вступі до ЗВО

У 2025 році вступники/ці мають право подати до п’яти заяв на бюджет (державне або регіональне замовлення) і до 10 заяв на контракт, загалом — не більше ніж 15. Як їх правильно розставляти та на що це впливає, пише Osvita.ua.
Кожна заява має пріоритетність — це порядковий номер від 1 до 15, який визначає бажаність вступу на певну спеціальність. Пріоритет 1 — найвищий, 15 — найнижчий. Після подання заяви змінити пріоритет не можна.
Заяви розглядаються саме в порядку пріоритету, незалежно від того, коли вони були подані або який конкурсний бал має вступник/ця. Якщо абітурієнт/ка не проходить за першим пріоритетом, система переходить до наступного — і так далі.
У разі анулювання заяви з вищим пріоритетом розгляд починається з наступної за черговістю. Наприклад, якщо скасована заява з пріоритетами 1 і 2, першою буде розглядатися заява з пріоритетом 3.
ЧИ МОЖНА СКАСУВАТИ ВЖЕ ПОДАНУ ЗАЯВУ?
Скасування заяви можливе без втрати пріоритету лише до моменту її обробки закладом освіти. Якщо статус заяви — «Заява надійшла з сайту», її можна видалити без втрат. Але якщо заява вже має статус «Зареєстровано» або «Допущено», то після скасування відповідний пріоритет буде втрачений.
Для заяв на спеціальності, яким надається особлива державна підтримка, застосовується галузевий коефіцієнт. Він становить 1,02 для заяв із пріоритетами 1 і 2, що стимулює вступ на ті напрями, яких потребує держава.
Фото Freepik