64% старшокласників уже навчаються керувати дронами: як змінився «Захист України»

64% старшокласників уже навчаються керувати дронами: як змінився «Захист України»

На уроках учнів та учениць тепер навчають керувати дронами, діяти в екстремальних ситуаціях і протидіяти дезінформації. У Міністерстві освіти і науки підбили підсумки першого року впровадження оновленого «Захисту України».

ЯК ЗМІНИВСЯ КУРС «ЗАХИСТ УКРАЇНИ»?

Як нагадали в МОН, нову програму «Захисту України» ухвалили в серпні 2024 року. Вона замінила традиційне зубріння статутів практичними заняттями з домедичної допомоги, протидії дезінформації, керування дронами тощо.

«Десятки залучених команд, сотні зустрічей, рішень, навчальні програми, тренування, зміни до законодавства, супровід шкіл, підготовка вчителів/льок, закупівлі, коригування — усе, що не помітно з першого погляду, але саме це дає змогу сьогодні говорити, що зміни відбулися», — написав міністр освіти і науки Оксен Лісовий на своїй фейсбук-сторінці.

Зокрема, за його словами, серед результатів:

  • створення та оснащення 965 навчальних осередків;
  • понад 280 тисяч старшокласників, що є 64% від усіх учнів 10–11-х класів, навчаються за новою програмою;
  • понад 4000 учителів/ок, серед яких понад 400 — ветерани/ки, викладають «Захист України» на основі реального досвіду;
  • затвердження двох обов’язкових годин предмета на тиждень;
  • підготовка 80 супервізорів/ок для підтримки педагогів/инь і впровадження змін.

До процесу реформування долучилися організації Victory Drones, Військова школа «Боривітер», 1-й корпус НГУ «Азов», OSINT-агенція Molfar, Демократична школа «Майбутні» та інші.

За словами міністра, попереду — масштабування. До 2027 року МОН планує охопити всі школи, щоб оновлений «Захист України» став базовим і обов’язковим елементом освіти.

Фото МОН