Доступніша професійна освіта для ветеранів: що передбачає новий законопроєкт

Доступніша професійна освіта для ветеранів: що передбачає новий законопроєкт

Ветерани, члени їхніх родин та інші особи, які постраждали від війни, зможуть безплатно здобувати нову професійну кваліфікацію без трирічного очікування після попереднього навчання. Відповідну норму заклали в новому законопроєкті «Про професійну освіту», повідомив у своєму телеграм-каналі Сергій Бабак, голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

ЩО МОЖЕ ЗМІНИТИСЬ?

Новий законопроєкт передбачає низку важливих змін у сфері профосвіти, орієнтованих передусім на ветеранів/ок та інші вразливі категорії населення. Серед основних нововведень:

  • скасування трирічного обмеження — здобути нову професійну кваліфікацію можна буде відразу після попереднього навчання (без необхідності чекати три роки). Це стосується не лише ветеранів/ок, а й членів їхніх сімей, ВПО, людей з інвалідністю та членів родин загиблих військовослужбовців/иць;
  • заклади професійної (професійно-технічної) освіти отримають право набирати ветеранів/ок та дорослих слухачів/ок у будь-який час року, а не лише з 1 вересня;
  • розширення кількості коротких практичних програм, адаптованих до конкретних запитів ринку праці. З їх допомогою можна буде швидко здобути нову професію та почати працювати;
  • прямий зв’язок з роботодавцем через створення наглядових рад і залучення до навчального процесу викладачів/ок-практиків. Завдяки цьому очікують на тіснішу співпрацю між закладами освіти та ринком праці, а також збільшення можливостей для працевлаштування студентів/ок після завершення навчання.

ЧОМУ ОСВІТА МАЄ БУТИ ІНСТРУМЕНТОМ ПІДТРИМКИ?

За словами Сергія Бабака, ініціатива має як соціальне, так і стратегічне значення. Вона покликана забезпечити ветеранів/ок та інших громадян/ок, які постраждали від війни, інструментами для нової професійної реалізації та економічної стабільності.

«Ми заклали ці норми, щоб наші захисники та захисниці мали можливість віднайти себе. Не після перемоги, а вже зараз. [...] Ми маємо памʼятати, яка висока ціна нашої незалежності. Бути вдячними нашим ветеранам. Намагаємося робити це, зокрема, і через освіту», — наголосив Бабак.

Очікується, що документ винесуть на розгляд Верховної Ради найближчим часом. Звертаємо увагу читачів і читачок, що запропоновані зміни не остаточні. На законопроєкт ще чекає перше та друге читання, між якими можливе внесення змін.

Фото з facebook-сторінки Дмитра Завгороднього