На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб

4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили сучасний профорієнтаційний хаб. Простір, який створили в межах швейцарсько-українського проєкту DECIDE за підтримки Міністерства освіти і науки України та Посольства Швейцарії в Україні, має стати реальним інструментом для якісної трансформації професійної освіти в Україні. Про це «Вчися.Медіа» повідомили ініціатори заходу.
ХАБ ЯК ІНСТРУМЕНТ МАЙБУТНЬОГО
Новостворений профорієнтаційний хаб у Чернігові має стати прикладом для масштабування по всій країні. Адже він насамперед є моделлю взаємодії між освітою та ринком праці, де молодь може отримати практичні навички, відчути себе частиною економіки та свідомо обрати свою професію.
На створення простору витратили понад 6 мільйонів гривень, які переважно спрямували на закупівлю сучасного обладнання:
- VR-окулярів;
- робототехнічних лабораторій;
- станцій електромонтажу;
- інструментів для майстер-класів тощо.
До реалізації хабу долучився проєкт EdUP, який займається підтримкою якості професійної освіти в Україні. Адже простір має стати, зокрема, і місцем для практичної взаємодії з професіями.
Крім того, учасники й учасниці відкриття ознайомилися з можливостями хабу: від зон електромонтажу до VR-станцій. У межах події також підписали меморандуми про співпрацю з бізнесом, що закріплює модель сталого партнерства.
Нагадаємо, з 2024 року проєкт DECIDE розширився, відкривши новий напрям «DECIDE: ПРОФТЕХ». Він покликаний налагодити сталі партнерства між закладами освіти, органами місцевої влади та бізнесом. Пілотна програма охопила 6 областей України (Київську, Чернігівську, Полтавську, Одеську, Івано-Франківську та Львівську), 9 громад-партнерів і понад 14,5 тисяч дітей.
У межах ініціативи вже провели десятки профорієнтаційних заходів, екскурсій та тренінгів, у яких взяли участь 109 українських компаній. Такий масштабний підхід дасть можливість дітям ознайомитись із ринком праці та реально оцінити свої інтереси й перспективи.
Лише в Чернігівській області вже провели 29 профорієнтаційних заходів, зокрема 23 екскурсії на місцеві підприємства. У них взяли участь 120 учнів 8–9-х класів, для яких підготували 8 кар’єрних радників. Такий підхід дасть змогу дітям краще зрозуміти свої інтереси та сильні сторони ще до вибору подальшого шляху навчання.
Фото МОН, автор — Макс Чуб