Освітня омбудсменка заявила про масовий виїзд старшокласників за кордон

Українські старшокласники дедалі частіше залишають країну — про це заявила освітня омбудсменка Надія Лещик у коментарі Укрінформу, передає 24 Канал.
ЯКА ТЕНДЕНЦІЯ ДО ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН СЕРЕД СТАРШОКЛАСНИКІВ?
За словами Лещик, упродовж навчального року помітно зменшується кількість учнів 11-го класу, які навчаються очно. Частина школярів переходить на дистанційне навчання та виїжджає за кордон разом із родинами. Серед причин — безпекова ситуація в Україні та занепокоєння щодо ймовірного зниження мобілізаційного віку.
«Інколи дивишся на дітей за кордоном і бачиш, що вони не завжди можуть там адаптуватися, є проблеми. Їм було б краще тут. Але ми мусимо говорити про те, що змусить їх повернутися», — зазначає Лещик.
ЯК ПОВЕРНУТИ УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛЯРІВ З-ЗА КОРДОНУ?
Лещик наголосила на потребі державної стратегії для повернення українських дітей та молоді, яка зараз навчається за межами України. Згідно з опитуванням Уповноваженого з прав людини, поверненню біженців сприяють наявність житла, працевлаштування, близьких родичів та перспективи у сфері освіти.
У Міністерстві освіти й науки також зазначають, що чимало 16–17-річних нині виїжджають, проте частина 18–19-річних згодом повертається в Україну. Водночас фахівці попереджають: тривалий відтік молоді може призвести до дефіциту кадрів, особливо в технічних спеціальностях, і вплинути на довгостроковий потенціал країни.
Фото: Freepik