На Київщині працює 69 інтерактивних осередків для оновленого «Захисту України». Скільки їх має бути в Україні загалом?

У регіонах триває створення міжшкільних центрів для викладання предмета «Захист України». На Київщині вже створили 69 осередків (з 964 по Україні), 61 — завдяки субвенціям, а 8 — коштом місцевих бюджетів. Про це розповіла Ярослава Тростянська, директорка департаменту освіти і науки Київської обласної військової адміністрації.
Як створюються осередки в Київській області?
15 осередків створили на базі профтехів та фахових коледжів, а інші 54 — у школах. Наразі, звертає увагу Ярослава Тростинська, їх замало, тож планують створювати їх у всіх майбутніх академічних ліцеях.
В осередках вчиться понад 28 тисяч учнів і учениць зі 159 закладів освіти, їх привозять шкільні автобуси, частина підлітків приїжджає громадським транспортом. Старшокласники/ці проводять в осередку один день на місяць.
До викладання предмета залучені 168 педагогів, які пройшли навчання на базі Київського міського інституту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.
Для створення осередків витратили понад 113 мільйонів гривень: з державного бюджету — 86 млн грн, а решта — це співфінансування з місцевих бюджетів. На закупівлю обладнання Київщина витратила 64 мільйони гривень, за ці кошти вдалося придбати 85 % від необхідного інвентарю.
Скільки осередків має бути в Україні?
Наразі працює 964 міжшкільні центри, у яких викладають оновлену програму «Захист України». До 2027 року Міністерство освіти і науки планує дооблаштувати ще 500 осередків, на що потрібно додатково виділити з бюджету півтора мільярда гривень.
Нагадаємо, що на оновлення дисципліни в 2024 році уряд виділив субвенцію в обсязі 1,74 мільярда гривень, з яких 1,64 мільярда спрямували на закупівлю обладнання, а 100 мільйонів — на професійний розвиток та навчання вчителів.
Упродовж 2024–2026 років нова навчальна програма пілотується в межах всеукраїнського педагогічного експерименту. Із 2027 року вона буде обов’язковою для всіх закладів середньої освіти України.
За даними МОН, за новою програмою наразі навчається 281 744 старшокласників/ць (65 % від усіх учнів 10–11-х класів).
Фото Міністерства освіти і науки