Позапланові перевірки у закладах освіти під час війни: за яких умов їх проводять

Попри складні умови війни, держава гарантує право на безпечну та якісну освіту для всіх учасників і учасниць освітнього процесу. Саме тому Державна служба якості освіти України (ДСЯО) має повноваження проводити позапланові заходи нагляду (контролю), зокрема перевірки закладів освіти. Про це нагадали в Управлінні ДСЯО в Сумській області
Позаплановий захід державного нагляду — це перевірка, яка не передбачена річним планом. Її проводять у разі виникнення реальної загрози правам, законним інтересам, здоров’ю або навіть життю учасників/ць освітнього процесу: вихованців і вихованок, учнів і учениць, студентів і студенток, педагогічних та науково-педагогічних працівників і працівниць.
ДСЯО може розпочати позапланову перевірку лише за чітко визначених умов. Серед підстав, які дозволяють її ініціювати:
- звернення фізичної особи або осіб щодо порушення їхніх прав або інтересів у сфері освіти. До звернення можуть додавати документи чи копії, що підтверджують порушення;
- необхідність перевірити виконання розпорядження, яке ДСЯО видала за підсумками попередньої перевірки;
- офіційне звернення освітнього омбудсмена щодо конкретного порушення або ситуації в закладі освіти.
Кожна з цих підстав вимагає ретельної фіксації та попереднього аналізу. Позапланові перевірки не проводять безпідставно або для «формального контролю». Ідеться лише про ситуації, які можуть мати суттєвий вплив на якість і безпеку освітнього процесу.
Які нормативні документи регулюють процес позапланової перевірки та в чому суть її проведення, докладніше читайте на сайті ДСЯО за посиланням.
Фото Freepik