З 1 вересня педагоги одержуватимуть удвічі більшу доплату за особливі умови праці

Із початку нового навчального року українські педагоги/ині замість 1300 гривень одержуватимуть 2600 гривень щомісячної доплати за особливі умови роботи. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків під час візиту на Тернопільщину, передає «Суспільне».
ЩО ЗМІНИТЬСЯ З 1 ВЕРЕСНЯ?
Як пояснив Андрій Сташків, ідеться про фіксовану суму, яка не залежить від навантаження, кількості ставок чи місця роботи вчителя/льки. Така доплата передбачена для всіх педагогічних працівників/ць закладів загальної середньої освіти (незалежно від того, працюють вони в тилових чи прифронтових регіонах).
«Доплата, яка була встановлена за особливі умови роботи вчителям у розмірі 1300 гривень, оплачується кожному вчителю щомісяця з 1 січня. З 1 вересня доплата зросте і становитиме 2600 гривень (без вирахування податків, — ред.)», — зазначив заступник міністра.
За словами заступника міністра, відповідне рішення заклали в державному бюджеті ще минулого року Уряд передбачив на ці потреби 12 мільярдів гривень.
ХТО ОДЕРЖУВАТИМЕ ВИПЛАТИ?
Збільшення доплати охопить приблизно 400 тисяч педагогів/инь по всій Україні. Це не лише вчителі, а й директори шкіл, їхні заступники та інші педагоги/ині, які працюють у системі загальної середньої освіти.
«Якщо говорити не бюрократичною мовою, це всі педагогічні працівники, які є в школі, […] в абсолютно всіх ЗЗСО країни», — підкреслив Андрій Сташків.
Нагадаємо, доплату за особливі умови праці запровадили у 2024 році як частину ініціативи МОН підтримати педагогів/инь, які працюють в умовах постійних тривог, нестабільного освітнього процесу та підвищеного навантаження. Її розмір з 1 січня 2025 року до вересня 2025 року складає 1300 гривень. На руки, з урахуванням податків, освітяни/ки одержують 1000 гривень. Доплату регулює Постанова Кабміну № 1286, яка діятиме до кінця воєнного стану (після його скасування виплати надходитимуть до кінця того календарного року, у якому його припинять).
Важливі нюанси:
- якщо вчитель/ка працює більш ніж на ставку, доплату збільшують пропорційно до навантаження;
- місцеві громади не мають зменшувати інші види доплат вчителям/кам для компенсації зростання цієї доплати.
Фото Freepik